Välisvabatahtlikud Käo Tugikeskuses

Käo Tugikeskus teeb koostööd vabatahtlike vastuvõtmisel Eesti organisatsiooniga MTÜ noOR. Piiriülene vabatahtlike vahetus toimub Euroopa solidaarsuskorpuse toel.

Lastekeskuses alustas 30. oktoobril vabatahtlikku tööd Tamara, kes on pärit Hispaaniast, Malagast. Tamara on psühholoogi ja väikelaste kasvataja taustaga, kellel on varasem autismiga lastega töötamise kogemus lastehoiu- ja autimiskeskuses Malagas. Ta on väga vastutustundlik, julge inimene, kes armastab loodust, loomi ja reisimist. Tamara on huvitatud erineva kultuuritaustaga inimestega kohtumisest, mis annab õppimiseks suurepärase võimaluse.

Pae keskuses on alates 15. novembrist uus vabatahtlik Dinis, kes on pärit Portugali väikesest kalurilinnast Setúbal, mis on umbes tunnise rongisõidu kaugusel Lissabonist. Dinis on õppinud kunsti ja tõlkimist. Ta räägib portugali, inglise ja ka korea keelt, õppinud on veel kataani ja soome keelt. Siin õpib Dinis eesti keelt. Dinisi saatev organisatsioon Portugalis on Clube Intercultural Europeu, projekt ”avatud tiivad“ (Open Wings).
Meie koostöö Dinisiga kestab kuni 2024. aasta juulini.