NordPlus Horizontal projekti SPEDUCULT 3. projektikohtumine Eestis

Kohtumise esimesel päeval olid külalised oodatud Tallinna Tugikeskus Juksi&#44 kus oli ette valmistatud akrüülvärvidega maalimise töötuba Häli Metstaki juhendamisel. Kõigil oli võimalus tutvuda Tallinna Tugikeskus Juksi tegevustega&#44 mida tutvustasid kohapeal teenuste juht Cristin Kelder ja loovjuhendaja Anu Pikk. Esimese päeva lõpetas intensiivne ühisarutelu projekti tegevustest ning kokkulepped edaspidiseks tegevuskavaks.&#160:&#160:

Teisel päeval olid kõik projektimeeskonna liikmed oodatud kogunema juba kell 8.00 hommikul. Nimelt algas sõit Kakerdaja rappa&#44 kus soovisime oma külalistele pakkuda võimalust jalutada Eesti ühes multisensoorses keskkonnas. Eesti rabad annavad täiesti ainulaadse võimaluse tunnetada loodusest tulenevat eripära- vetruvat märga pinnast&#44 põnevaid soojade värvidega rabavaateid&#44 värsket õhku&#44 taimestikku jne. Olime kohapeale palunud raba tutvustama giidi&#160: 360 kraadi matkadest.&#160:

Peale mõnusat rabas viibimist sõitsime ühiselt Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse. Jätkasime meeskonna aruteludega&#44 mis puudutab multisensoorsete keskkondade kaardistamist kõikides partnerriikides. Meeskonnas oli võimalus analüüsida esimesi küsimustikule saabunud vastuseid.

Kohapeale oli sellel pealelõunal palutud oma kogemusi jagama Vytautas Ratkevicius ettekandega “Blending Traditions. Multisensory Rooms from East to West”&#44 kes on Leedu ekspert multisensoorsete keskkondade alal. Lisaks esines ettekandega khamba lamo Mija Džeinara Ubartiene ettekandega “Sacred Body Anatomy and MSE”.&#160:

Projektikohtumise viimasel päeval olid kõik partnerid palutud Käo Tugikeskuse lastekeskusesse&#44 kus neid ootas eestipärased suupisted&#44 mis olid inspireeritud Eesti 100 tähistamisest. Kohapeal oli külalistel võimalus saada ülevaadet lastekeskuse ja Käo Põhikooli tegevustest ning keskkonnast. Jätkus projektimeeskonna arutelu küsimustike ja vastuste teemal&#44 mis puudutab multisensoorsete keskkondade kaardistamist partnerriikides.

Viimase tegevusena oli kõigil võimalus minna Kadrioru Lastemuuseumi Miia-Milla-Manda&#44 kus külalisi võttis vastu Jane Meresmaa-Roos&#44 kes demonstreeris erinevaid sensoorseid tegevusi.&#160:

Järgmine projektipartnerite kohtumine toimub juunis 2019&#44 Taanis.&#160: