Maailmaköögi töötoad

Sel kevadel on Pae keskuses kolmel korral toimunud multikultuuriline Maailmaköögi töötuba. Välisvabatahtlikul Jakobil tekkis Idee tutvustada erinevaid maailma maitseid meie keskuse noortele. Jakob on juba alates 2022. aasta septembrist tegutsenud Pae keskuses ning noortele hästi omaseks saanud. Seetõttu soovis Jakob enda poolt meie noortele midagi toredat pakkuda. Toiduvalmistamine ja selle koos nautimine on üks tegevusi, mis lähendab erinevatest kultuuridest inimesi. Seetõttu korraldaski Jakob Pae keskuses toiduvalmistamise töötoad, kus juhendajateks olid lisaks temale ka teised Eestis tegutsevad välisvabatahtlikud. 
19. aprillil õpetas Hispaania vabatahtlik Julene meid valmistama Hispaania omletti, mis oli üks mehine suutäis, sest sisaldas ka eestlastele väga tuttavat toiduainet- kartulit. Koos Jakobiga valmistasid 26. aprillil noored kõikide maiasmokkade suureks rõõmuks Austriale, aga eriti selle pealinnale, väga iseloomulikku Viini õunastruudlit. 26. mail Estelle (Prantsusmaalt) juhendamisel valmistatud eksootiline Rose des Sables (eesti keeles- kõrbelilled), aga osutus kõikide suureks rõõmuks siiski mõnusalt šokolaadisteks maiustuseks.

Julene ja Jakob on Eestis oma vabatahtlikku teenistust tegemas Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri toetusel. Mõlemad teevad oma vabatahtliku teenistust Käo Tugikeskuses.
Täname Jakobit ja teisi välisvabatahtlikke lahedate Maailmaköögi töötubade korraldamise eest!