Käo Tugikeskuse lastekeskus sai avara saali

15. novembril avati Käo Tugikeskuse lastekeskuses juurdeehitis, kuhu rajati mitmekülgsete võimalustega avar saal erivajadustega lastele. Uus saal on oluline nii laste arengu toetamise, ligipääsetavuse kui ka turvalisuse seisukohast.

Tugikeskuses töötatakse igapäevaselt selle nimel, et lastekeskuses veedetud aeg oleks parim osa päevast kogu tugikeskuse perele, eeskätt lastele. Ratastooli kasutavad ja liikumispuudega lapsed saavad tänu uuele saalile palju parema võimaluse osaleda õuetegevustes ja viibida värskes õhus. Saalist on võimalus pääseda otse avarale terrassile, kus lapsed saavad koos juhendajate ja õpetajatega osaleda erinevates õuesõppe tegevustes aastaringselt. Samuti loodi siseõue uus valguslahendus. Ohutuse poolest vastab mitmeotstarbeline avar saal kasutajate arvule.

Video: Tallinna uudised

Lastekeskuse saali on paigaldatud asjakohane sisustus. Olemas on suur lükandvahesein, mis võimaldab saalil poolitada, et vajadusel saaks korraldada kahte erinevat tegevust või üritust.

Saali lakke on kinnitatud hindamatu abivahendina laesiinidega tõstukid, mis vastab tänapäevase ligipääsetavuse vajadustele.

Saali on paigaldatud asjakohane helitehnika ning lava, mis võimaldab korraldada erinevaid üritusi. Tänu loodud tingimustele on võimalus lastel ühiselt lava peal esineda ning kutsuda ka soovi korral külalisi.

Rohkem infot Pealinna veebilehelt.