Käo meeskond külastas ha-bilitatsioonikeskuseid Stockholmis&#44 Rootsis

Esimeseks asutuseks valisime ha-bilitatsiooni ressursikeskuse (Habiliteringens resurscenter)&#44 kus saime väga hea ülevaate erinevatest abivahenditest. Vahendite hulgas hakkasid eriti silma kommunikatsiooniabivahendid&#44 mis toetavad igapäevatoimingutega toimetulemist. Lisaks oli võimalus vaadata ja proovida surveveste&#44 raskustekke jmt&#44 mis sobivad just autismispektrihäirega teenusekasutajatele.&#160:

Teisel päeval oli meil võimalus külastada KommSyn Stockholmi abivahendikeskust&#44 kus oli samuti lai valik erinevaid alternatiivkommunikatsiooni vahendeid. Meid võttis lahkelt vastu Viire Kase&#44 kes tegutseb vastuvõtvas asutuses logopeedina. Saime väga hea ülevaate erienvate abivahendite rakendamisvõimalustest. Erilist huvi tundsime tahvelarvutite rakenduste vastu.&#160:

Viimase asutusena oodati meid ühte konduktiivpedagoogika põhimõtteid rakendavasse erivajadustega laste kooli Jorielskolanisse. Leidsime koolis ringi vaadates väga palju tuttavat. Kasutusel olid erinevad abivahendid nii suhtlemiseks&#44 liikumiseks kui ka orienteerumiseks. Koolis saime ülevaate kohandatud keskkonnast ning nii individuaalsetest- kui ka rühmategevustest.&#160:

Fotod ha-bilitatsiooni ressursikeskusest Stockholmis&#44 Rootsis.&#160:
Fotod KommSyn Stockholmi keskusest Stockholmis&#44 Rootsis.
Fotod Jorielskolan koolist&#44 Stockholmis&#44 Rootsis.&#160:
&#160: