Rehacare 2023: kaasamine ja tervishoiu digitaliseerimine

Ajavahemikul 13.-16. septembril toimus järjekordne rahvusvaheline taastusravi ja hooldusvahendite mess REHACARE. Messi eesmärgiks on tuua ühte ruumi kokku erinevad ühingud, eneseabirühmad, mõjutatud inimesed ja ettevõtted, et üheskoos arutada tervishoiuvaldkonna tuleviku üle ning leida uuenduslikke lahendusi inimeste paremaks kaasamiseks, osalemiseks ja abivahendite rahastamiseks. Messi külastas sel aastal ka Käo Tugikeskuse esindus.

REHACARE messil oli esindatud enam kui 700 eksponenti 37 riigist, kes esitlesid oma uudseid tooteid/ lahendusi alates ligipääsetavatest keskkondadest, liikumisabivahenditest kuni laste abivahenditeni. Esitleti ka digitaliseerimise ja robootika edusamme, mis näitavad märkimisväärset potentsiaali rehabilitatsiooni ja hoolduse revolutsiooniliseks muutmiseks. Digitaalsed õendusabisüsteemid, telemeditsiini rakendused, õendusrobotid, nutikad õendusvoodid ja paljud teised uuenduslikud tooted lubavad paremat patsiendihooldust ja seeläbi üldist elukvaliteedi tõusu. Näitusesaalide vahekäikudes kohtus 2023. aasta REHACARE-il üle 30 000 külastaja.

“Rahvusvahelise osaluse, innovatsioonipotentsiaali, aga ka poliitilise tähtsuse ja hariduslike vahendite mitmekesise pakkumiste tõttu annab REHACARE olulise panuse rehabilitatsiooni, hoolduse, kaasamise ja ligipääsetavuse teemalistesse rahvusvahelistesse diskussioonidesse. See edendab koostööd ja aitab parendada inimeste elukvaliteeti,“ selgitas Messe Düsseldorfi tegevdirektor Michael Degen. Samuti on eksponendid veendunud rahvusvahelise messi olulisuses ja asjakohasuses nende äri jaoks. “REHACARE on meie jaoks üks olulisemaid messe. Tänu üha suurenevale osalejate arvule erinevatest riikidest näeme suurepäraseid võimalusi oma uuendusi edukalt esitleda ka olulistel rahvusvahelistel võtmeturgudel,” selgitas Thomas Rosner, ettevõtte asutaja ja tegevasutaja ning tegevdirektor.

REHACARE-i külastas ka suur osa meditsiinitarvete kaupluste ja spetsialiseerunud jaemüüjate külastajaid, kuna tegemist on kaubanduse jaoks asendamatu foorumiga tootjate, ekspertide ja teiste sektoris osalejatega kontakti loomiseks. Samuti pakub mess võimaluse rääkida otse lõppkasutajate, hooldus- ja tervishoiuasutustega, et paremini mõista nende individuaalseid vajadusi. See on ülioluline abivahendite ja meditsiiniseadmete valiku optimeerimiseks ning nende parima võimaliku toe tagamiseks.

Nordrhein-Westfaleni Inva- ja Rehabilitatsioonispordi Assotsiatsiooni (BRSNW) korraldatud spordikeskuses 7a hallis oli võimalus osaleda ja rõõmu tunda erinevatest sportimisvõimalustest. Esitletud oli nii purjetamine, lauatennis, korvpall, paragolf, ronimine, suusatamine, tantsimine jpm. Hea meel oli näha võimaluste paljusust, kus kõigil on sportlikele tegevustele ligipääs tagatud.

Järgmine REHACARE toimub 25.- 28. septembril 2024.