Matk Aegviitu koos Puutepunkti saate meeskonnaga

Matkast võttis osa seitse Käo Põhikooli ja Päevakeskus Käo last koos juhendajatega ning Puutepunkti saate meeskond. Idee selline matk Aegviitu korraldada tuli Puutepunkti saatejuhilt Kaidor Kaharilt ja meie omaltpoolt olime rõõmuga nõus&#44 sest õuesõpe on meie koolis populaarne. Koos Puutepunkti meeskonnaga otsisime vastust küsimustele: millised on erivajadustega inimeste võimalused ja takistused sellisel väljasõidul&#44 kuidas saab sellist matka korraldada ühistransporti kasutades ning kuidas toetada matkast osa saamisel õpilasi erinevate AAC vahenditega.

Hommikul kell 9.00 alustasime kõik koos Käo tänavalt jalutamist Tondi rongipeatusesse ja esimese rongisõidu elamuse said õpilased juba Balti jaama sõites.

Balti Jaamas ootasime vaid veidi järgmist rongi ja sellega sõitsime edasi Aegviitu. Rongides olid väga sõbralikud reisisaatjad ja rongisõit oli lastele põnev.

RMK metsarajal oli meie giidiks Kaidor Kahar&#44 kes lastele väga vahvalt kõike tutvustas. Peale Sõõriksoo raja läbimist sõime lõkke ääres maitsvat suppi ja lihapirukaid. Edasi läksime looduskeskuse majja&#44 kus RMK töötaja meie lastele huvitavalt metsloomadest rääkis&#44 lapsed said kastuda loomanahku&#44 vaadata pilte ja jälgida näitust.

Peaaegu alati oleme sättinud lastega väljasõidud selliselt&#44 et lõunasöögiks jõuaksime tagasi kooli ja ka seepärast oli selline pikem matk meie jaoks uudne kogemus. Tuli mõelda söögi ja wc kasutamise peale. Kõik kulges väga suurepäraselt&#44 WC´d olid kohandatud erivajadustega inimestele ja puhtad ning söök oli maitsev. Tagasi sõitsime jälle rongidega ja kella kolmeks jõudsimegi keskusesse. Lapsed olid õnnelikud ja mõni ka veidi rohkem väsinud kuid emotsioonid toredast väljasõidust olid suured ning osalejad rääkisid veel järgmiselgi päeval&#44 kui tore matk meil Aegviitu oli.

Aitäh Puutepunkti meeskonnale toreda algatuse eest&#44 saime väärtuslikke kogemusi&#44 mida edaspidi õppekäike korraldades silmas pidada.

Mis matkal kõik juhtus ja kuidas AAC vahendeid metsas kasutada seda saad teada&#44 kui vaatad&#160:Puutepunkti saatest.