Käo Tugikeskuse uue maja ideekonkursi võitis OÜ b210

Tallinna Linnavaraamet koos Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga viis läbi arhitektuurivõistluse Käo Tugikeskuse uue hoone rajamiseks Lasnamäel aadressil Pae 37/ Võidujooksu 18. Konkursi võitjaks tunnistati žürii otsusel OÜ b210 ideekavand AAS.

OÜ b210 võidutöös AAS kavandatud hoone on kompaktne ja samas liigendatud, nii et tekivad erineva iseloomuga väikesed siseõued. See toob maja sügavusse ja magamistubadesse loomulikku valgust ning loob rahulikke ja turvalisi väliruume. Ruumide paiknemine ühel korrusel tagab erivajadustega inimestele mugava ligipääsu igast küljest ning rahulik ja naturaalne viimistlus loob koduse õhkkonna. Hoidutud on tupikteedest – kõik liikumised koridorides on ringjad ja nende sopistused lõpevad kas akna või uksega, et inimesel ei tekiks eksimistunnet. Hoone on liigendatud väiksemateks üksusteks, kus paiknevad eluruumid, ühis- ja teraapiaruumid tulevad hoone keskele. Inimestele on tagatud nii privaatsus kui ka võimalus suhtlemiseks. Sise- ja väliruum on ühendatud samal tasandil, nii et elutubadest pääseb õueterrassile ka ratastooliga.

Arhitektuurivõistluse lähteülesande koostasid Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Linnavaraamet, Tallinna Strateegiakeskus ja Käo Tugikeskus. OÜ b210 võidutöö AAS autorid on Aet Ader, Katrin Koov, Nele Šverns, Karin Tõugu, Mari Hunt. Võitjaga sõlmitakse projekteerimise leping.

b210 ideekavand AAS

Rohkem infot Tallinna veebist.