Prindi

Käo lastele kingiti robootika komplektid

Rahvusvahelisel robootikavõistlusel ilma tegevad noored andsid Paides toimuval Arvamusfestivalil 2015  Päevakeskus Käole ja Käo Põhikoolile üle robootikakomplektid, et erivajadustega lapsed saaksid oma oskusi arendada.

Rahvusvahelise laste robootikavõistlusel Moonbots Google Lunar Xprize osalev Eesti võistkond andis üle neli robootikakomplekti, et toetada STEM oskuste arendamist raske ja sügava vaimu- ning liitpuudega laste hulgas.

STEM õppimine on teadust, tehnoloogiat, inseneriteadust ja mehaanikat hõlmav õppimise viis, mille eesmärk on lastele neid aineid huvitavalt õpetada. Robootikaõpe hõlmab kõiki nelja STEM komponenti. Eestis tegeleb robootikaõpetajate koolitusega Hariduse ja Infotehnoogia Sihtasutus.

Annetuse andis üle Gustav Adolfi Gümnaasiumi robootikavõistkond GAG EV3, kes võistleb finaalis LEGO Mindstorms kategoorias veel 9 meeskonnaga üle maailma selle nimel, kelle poolt välja mõeldud kuurobot koos kasulike missioonidega aitab enim huvi tekitada Kuu ja STEM oskuste vastu.


Foto: Jaanus Leoste

Võitja selgub septembri teises pooles ning auhinnaks on preemiareis Jaapanisse kohtuma päris kuuroboteid ehitavate meeskondadega.

Suur tänu Gustav Adolfi Gümnaasiumi robootikavõistkond GAG EV3-le, kes tulevad 25. augustil ise Päevakeskusesse Käo lapsi kohale õpetama ning juhendama, kuidas keskuse ja kooli lapsed roboteid kasutada saaksid. 

Allikas: http://tallinncity.postimees.ee

 

Päevakeskus Käo, Käo 53, Tallinn. Telefon: (+372) 677 3495, kaokeskus kaokeskus.ee